اصرار محسن رضایی به پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی

رضایی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: افزایش یارانه به ۴۵۰ هزار تومان در ماه، مبنایی کاملا علمی و اقتصادی دارد.

به گزارش «اقتصاد ما»، محسن رضایی با اشاره به اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند مبنای افزایش یارانه به ده برابر را زیر سوال ببرند افزود: اولویت ما مهار تورم و قیمت‌ها و افزایش توان اقتصادی مردم است و با حذف دو ردیف یارانه ۴ میلیارد دلاری که هم اکنون سود آن به جیب ثروتمندان رفته و ضرر آن متوجه اکثریت مردم می‌شود، این یارانه شکل می‌گیرد.

وی اضافه کرد؛ من اقتصاد دان هستم و حرف بدون مبنا نمی‌زنم و دولت من نقدینگی را به سوی تولید ملی هدایت می‌کند به حدی که جاذبه تولید را از دلالی بیشتر خواهیم کرد تا تولید مثل آهنربا، نقدینگی را به سوی خود جذب کند.

وی بهبود فضای کسب و کار، کاهش نرخ سود بانکی و توسعه تجارت خارجی بخصوص با ۱۵ کشور همسایه را از اولویت‌های دولت خود دانست و گفت: باید از چند ناحیه به اژدهای تورم و گرانی حمله کرد تا با اقدام جدی و قاطع، این اژدها را از پای بیاندازیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ همچنین میزان یارانه‌های پنهان در سال گذشته را ۱۳۸ میلیارد دلار دانست و افزود: در سوخت به ثروتمندان که چندین خودرو دارند ۴ میلیارد دلار یارانه می‌دهیم و یارانه‌ای که ایران پرداخت می‌کند از کشور چین بیشتر است، اما اکثر آن به جیب ثروتمندان می‌رود که این امر در مخالفت کامل با سیره و عدالت علوی است و مخالف فرمایشات امام راحل، مقام معظم رهبری و سیره و آرمان شهداست.

وی ادامه داد؛ چهار میلیارد دلار در سال هم به نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی تخصیص می‌دهیم و ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌دهیم، اما کالایی که بدست مردم می‌رسد با ارز ۲۰ هزار تومانی عرضه می‌شود.

وی بهبود معیشت مردم را جزو آرمان‌های اصلی انقلاب دانست و گفت: زباله گردی و نان نسیه در شان ملت ایران نیست و باید با کنترل قیمت و تثبیت نرخ ارز و کالاهایی که بخاطر تعدد واسطه‌ها گران شده معیشت مردم را بهبود بخشید.

رضایی افزود: خانه داری باید شغل تعریف شود و به همه بانوان خانه داری که در کنار تربیت فرزند و تامین سلامت مردم شغل‌ها و کسب و کارهای خانگی را داشته باشند حقوق پرداخت می‌کنیم و مثل اکثر کشورهای شرق آسیا مشاغل خانگی را توسعه می‌بخشیم.

وی در خصوص شایعاتی در مورد احتمال کناره گیری خود از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: از برخی ستادها درخواست می‌کنم به این جنگ‌ها و بی اخلاقی‌ها پایان دهند، من جدی‌تر از همه دوره‌ها و با برنامه بیشتری به صحنه آمده ام و تا آخر هستم و اگر ملت بزرگ ایران به این سرباز خود افتخار دهد مشکلات اقتصادی را از سر راه مردم برخواهم داشت.

وی این انتخابات را مهمترین انتخابات ریاست جمهوری در ۴۰ سال گذشته دانست و افزود: بخشی از ملت ایران حق دارد که از صحنه و صندوق انتخابات قهر کرده باشد، اما از همه آن‌ها می‌خواهم برای تعیین سرنوشت خود به دست خود، در صحنه حضور داشته و عبور از مشکلات و پایه گذاری آینده‌ای با نشاط و امید بخش را شاهد باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.