ترخیص خودرو و تجهیزات مناسب برای استفاده جانبازان بالای ۷۰ درصد

کمک به تامین و ترخیص خودرو و تجهیزات مناسب برای استفاده جانبازان بالای ۷۰ درصد، از بندهای تفاهم نامه میان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بنیاد شهید است.

به گزارش «اقتصاد ما»، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در ساختمان مرکزی بنیاد به امضاء رسید.

ارائه خدمات فرهنگی و گردشگری، حمایت رفاهی و صیانت از خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، همکاری در جهت تامین و ترخیص خودرو و تجهیزات مناسب برای استفاده جانبازان بالای ۷۰ درصد از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه با حضور آقایان سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حمیدرضا مؤمنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به امضاء رسید.

در این مراسم مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در این مناطق برای خدمات رسانی به ایثارگران در حوزه مختلف از جمله اشتغال، درمان و آموزش گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان دولت خدمت رسانی به ایثارگران شتاب پیدا کند و در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز به مدیران تأکید کرده است که به اجرای این تفاهم‌نامه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مومنی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال به ویژه اشتغال پایدار، تامین مسکن خانواده شهدا و ایثارگران در مناطق آزاد گفت: در مذاکراتی که با ریاست جهموری درباره این تفاهم نامه همکاری داشتیم وی نیز بر این نکته تاکید داشت که کارهای مورد توافق در این تفاهم نامه با سرعت انجام شود.

وی افزود: حفظ کرامت و شأن خانواده شهدا واجب‌ترین کار است و باید بیش از گذشته پیگیر حل مسائل و مشکلات آنان باشیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم با اشاره به برخی از موضوعات مطرح شده در این تفاهم‌نامه گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای فرزندان شهدا و ایثارگران و استفاده از ظرفیت‌ها و اسناد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مناطق آزاد کشور به عنوان گنجینه‌های گران‌بها از جمله موضوعاتی است که در این تفاهم‌نامه به آن‌ها پرداخته شده است.

اوحدی با تأکید بر ضرورت پیشبرد و تحقق این تفاهم‌نامه برای خدمت به جامعه ایثارگری، گفت: با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی دولت دوازدهم قرار داریم باید با جدیت کارها انجام شود و ارزش‌گذاری به جامعه ایثارگری در همه دولت‌ها مورد توجه قرار گیرد.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با هدف کمک به تامین اشتغال ایثارگران جویای کار با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود طرفین، تلاش برای ساماندهی و توسعه طرح‌های خود اشتغالی و کارآفرینی مربوط به ایثارگران و ارتقاء نقش این عزیزان در جهش تولید و رشد اقتصادی کشور، همکاری در خصوص ارائه خدمات فرهنگی، رفاهی، ترددی و درمانی به ایثارگران تحت پوشش با استفاده از ظرفیت مناطق آزاد و همکاری در جهت تأمین و ترخیص خودرو و تجهیزات مناسب برای استفاده جانبازان ۷۰ درصد به امضاء رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.