توقع مردم سوار شدن به خودروهای باکیفیت است/ مخالف واردات خودرو هستم

سنگدوینی نماینده مردم گرگان در مجلس گفت: صنعت خودروسازی ما حتماً باید به ارتقای کیفیت ساخت خودرو توجه کند و اگر ما خودروهای با کیفیت تولید کنیم، مطمئناً مردم ما کمتر سراغ خودروهای خارجی می روند. 

رمضانعلی سنگدوینی در گفتگو با خبرنگار «اقتصاد ما» درباره آزادسازی خودرو، اظهار داشت: بنده موافق این موضوع نیستم که واردات خودرو آزاد شود.‌ 

وی تاکید کرد: ما خودمان صنعت خودروسازی در کشورمان داریم و یکی از مشکلات اصلی کشورمان بیکاری است و اگر واردات خودرو به صورت بی رویه آزاد شود، مردم به واسطه آنکه فاصله استاندارد بین خودروهای خارجی و خودروهای داخلی بسیار زیاد است، شاید دیگر تمایلی به خرید خودروهای داخلی نداشته باشند و این مسئله منجر به تعطیلی صنعت خودروسازی خودمان و بیکاری جمع زیادی از افراد می‌شود. 

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین باید در وهله اول به تقویت مقوله اشتغال در کشور توجه شود. از سوی دیگر باید کیفیت و ارتقای استاندارد خودروسازی ما افزایش پیدا کند و توقع مردم این است که خودروهای باکیفیت سوار شوند و این حداقل خواسته آنان است و باید عملیاتی شود و حتما شرکت‌های خودروسازی داخلی باید به این مسئله توجه کنند. 

وی ادامه داد: در صنعت خودروسازی ما حتماً باید به ارتقای کیفیت ساخت خودرو توجه شود و اگر ما خودروهای با کیفیت تولید کنیم، مطمئناً مردم ما کمتر سراغ خودروهای خارجی می روند. 

سنگدوینی بیان کرد: کشور ما توانمندی های زیادی دارد و وقتی ما می‌توانیم موشک و تجهیزات دفاعی و نظامی پیشرفته را با امکانات داخلی خودمان بسازیم، آیا نمی توانیم خودروی با کیفیت داخلی بسازیم؟ قطعا می‌توانیم. 

وی تاکید کرد: بنده با واردات بی رویه خودرو به ویژه در شرایط فعلی که در جنگ اقتصادی قرار داریم، مخالف هستم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.